Najczęściej zadawane pytania

Szanowni Państwo, zajmujemy się kompleksowym prowadzeniem procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na broń. Obsługujemy Osoby z całej Polski ponieważ współpracujemy z organami w każdym województwie! 
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 576 000 261
Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
  • musisz mieć ukończone 21 lat,
  • musisz mieć miejsce stałego pobytu na terenie Polski
  • musisz być niekarany
  • nie możesz być uzależniony od alkoholu ani innych środków psychoaktywnych

Przy naszym merytorycznym i formalnym wsparciu odpowiedź brzmi:

NIE.

Procedura nie jest trudna i długa. Poprowadzimy Państwa przez całą procedurę uzyskania pozwolenia, która zajmie nie dłużej niż 3 miesiące. A w Państwo poświęcą na to docelowo maksymalnie kilka dni, resztą zajmiemy się my.

W trakcie procedury Klient powinien zgłosić się np. na trening do patentu/egzaminu do patentu. O ile Klient zgłasza się na treningi/egzamin zgodnie z wyznaczonymi terminami to procedura nie ulega wydłużeniu.

Jeśli podstawowe warunki takie jak wiek (21 lat), miejsce stałego pobytu na terenie Polski, status osoby niekaranej oraz brak uzależnienia od alkoholu czy narkotyków są spełnione, pierwszym krokiem jest zapisane się do koła strzeleckiego lub stowarzyszenia łowieckiego.

Kolejne kroki zostały opisane w zakładce Procedura uzyskania pozwolenia na broń.

Nie. Po podpisaniu pełnomocnictwa możemy zrobić to za Państwa. Zapraszamy do kontaktu pod numerem 576 000 261, chętnie udzielimy wszystkich informacji.

Tak, na podstawie konsultacji psychiatrycznej, konsultacji okulistycznej oraz lekarza uprawnionego do badań na broń wydany zostaje orzeczenie o braku istnienia przeciwskazań do posiadania broni.

Równocześnie uprawniony psycholog na podstawie przeprowadzonych testów psychologicznych oraz wywiadu wydaje orzeczenie psychologiczne o braku istnienia przeciwwskazań psychologicznych.

Komplet tych badań, uzyskają państwo w naszej placówce Partner-med. w Myślenicach przy ul. Słowackiego 75C. Takie badania można wykonać w naszej placówce w każdy poniedziałek i piątek w godzinach popołudniowych. Tel. Do rejestracji: 795 822 967
Co ważne, wykonujemy komplet badań psychologicznych i konsultacji lekarskich (psychiatryczną, okulistyczną, orzecznika) podczas jeden wizyty, która trwa nie dłużej niż 2,5h.

Całkowity koszt uzyskana pozwolenia na broń wynosi: …………………….

Koszty pozwolenia na broń są złożone. W ich skład wchodzą:

  • opłaty skarbowe,
  • koszt badań lekarskich
  • koszt badań psychologicznych
  • koszty egzaminu,
  • koszty patentu
  • koszty składek członkowskich
Tak, w przypadku pozwolenia na broń palną, kupić można właściwie każdą broń, która jest dostępna na cywilnym polskim rynku. Są to karabiny, pistolety, rewolwery, strzelby.
Tak. Ale w odpowiednim sejfie o klasie przynajmniej S1.
Z broni palnej w Polsce można strzelać wyłącznie na strzelnicy.
Nie. Te badania nie podlegają odnawianiu. Warunkiem zwolnienia z odnawiania tych badań jest uczestnictwo w zawodach strzeleckich przynajmniej jeden raz w roku.
Nie. Te badania nie podlegają odnawianiu

Tak. Badania psychologiczne i lekarskie należy odnawiać co 5 lat.

Można je wykonać kompleksowo podczas jednej wizyty w naszej placówce w każdy poniedziałek i piątek, po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem 795822967

Nie. Te badania nie podlegają odnawianiu.
Przewiń na górę