Oferta dla przedszkoli

OFERTA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Szanowni Państwo,

   Warsztaty psychologiczne pn.: „KOLORY UCZUĆ”  to oferta skierowana do przedszkoli z terenu gminy Myślenice. Nasze Centrum oferuje cykliczne – 1 semestralne zajęcia warsztatowe dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Warsztaty inspirują do rozmów o uczuciach, potrzebach i wartościach. Celem zajęć jest umacnianie wśród dzieci komunikacji opartej na wzajemnym szacunku i akceptacji a także zwiększania samoświadomości. Cykl spotkań uwzględnia wprowadzenie wiedzy i umiejętności z zakresu regulacji emocji. Zajęcia są prowadzone przez dyplomowanego psychologa, który posiada doświadczenie w pracy z dziećmi. Warsztaty odbywają się na terenie Waszej placówki – 2 razy w miesiącu (we wtorki lub czwartki  godz. do południowych).

Kilka słów o naszym Centrum:
   Myślenickie Centrum Psychologii to placówka, która posiada bogate doświadczenie kliniczne pomocy dzieciom, dorosłym oraz rodzinom. Nasze Centrum spełnia Standardy Ochrony Dzieci. Nasi specjaliści pracują pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów oraz konsultują swoją pracę u Konsultanta Wojewódzkiego ds. Psychologii Klinicznej. Kładziemy nacisk na to, aby usługi były świadczone na najwyższym poziomie, kierując się zawsze dobrem dziecka.

   Ponadto jesteśmy organizatorem Myślenickiej Konferencji dla Specjalistów pracujących na rzecz dzieci. Więcej informacji o naszym Centrum znajdziecie Państwo na stronie www.partnermed.pl w zakładce: Psychoterapia dla dzieci lub na naszym FB/Myślenice Centrum Psychologii.

Czas trwania zajęć50 min
Liczebność grupy10 (min) -18 przedszkolaków
Częstotliwość2 x w miesiącu
Koszt50 zł/ dziecko za miesiąc (tj. 2 warsztaty)
Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: myslenicecentrumpsychologii@gmail.com w terminie do 30.09.2023 r.

Cykl zajęć obejmuje następujące tematy dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci:

1. Jak dobrze być sobą
Warsztaty dla dzieci, których celem będzie rozpoznawanie swoich mocnych stron, budowania poczucia wiary w własne możliwości. Dzieci, które są pewne siebie znają swoje mocne strony i możliwości, potrafią cieszyć się własnymi sukcesami i łatwiej znoszą porażki. Bardziej wytrwale dążą do celu, nie zrażają się niepowodzeniami. W rezultacie budują trwalsze i satysfakcjonujące relacje, lepiej radzą sobie z emocjami oraz są spokojniejsze i szczęśliwsze.

2. Kolory uczuć
   Nauka przez zabawę, podczas której dzieci uczą się rozpoznawać, nazywać oraz mówić o przeżywanych emocjach. Jak oswoić lęk, jak rozstać się z rodzicem, jak włączać się w zabawę rówieśniczą oraz stosować zasady fair play w zabawie. Pomarańcz, fiolet, błękit, róż, zieleń, muzyka, ruch, śmiech – to wszystko składa się na cudowne warsztaty dla najmłodszych. Uwaga! Dzieci podczas zajęć mogą się pobrudzić 🙂

3. Główka pracuje
Zabawa, która rozwija inteligencję. Na naszych warsztatach na dzieci będzie czekać świetna zabawa, podczas której mogą rozwijać inteligencję oraz koncentrację uwagi. Pobudzanie myślenia kreatywnego, krytycyzmu wobec prezentowanych treści, technik pamięciowych. Podczas warsztatu dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych, ćwiczenia stymulujące płaty czołowe mają na celu pobudzanie prawidłowego rozwoju funkcji wykonawczych przedszkolaka.

4. Opowiadania terapeutyczne
Opowiadania inspirujące do rozmów o uczuciach potrzebach i wartościach. Dzieci pozyskują wiedzę z zakresu regulacji emocji wykorzystując ćwiczenia mindfulness. Zajęcia urozmaicają techniki muzykoterapii oraz arteterapii bardzo lubianej przez dzieci.

Ponadto oferujemy:

Szkolenia Rady Pedagogicznej:

1. Aktualna sytuacja dzieci i młodzieży perspektywa kliniczna i edukacyjna.
2. Profilaktyka zdrowia psychicznego w przedszkolu.
3. Praca z dzieckiem doświadczającym przemocy – aspekty psychologiczne i prawne.

Prelekcje dla rodziców:
• Profilaktyka zdrowia psychicznego Twojego dziecka.
• Jak być wystarczająco dobrym rodzicem przedszkolaka.
• Szczęśliwe dzieciństwo – wartościowe wyposażenie na całe życie.

Superwizje:
• Superwizja Rady Pedagogicznej.

CENNIK

Usługa

Czas trwania

Cena brutto

Szkolenie Rady Pedagogicznej

3 h

1500 zł

Prelekcja dla rodziców

1 h

1000 zł

Superwizja Kadry pedagogicznej

1 h

500 zł

Dowiedz się więcej

ul. Słowackiego 75c, 32-400 Myślenice
tel. 570-909-509
e-mail: myslenicecentrumpsychologii@gmail.com

Przewiń na górę